Menu Title
x
Menu

3 ważne aspekty budowania swojej marki!

 

 

Personal branding, czyli budowanie swojej marki to coraz bardziej rozpowszechniona strategia marketingowa, której celem jest zwiększenie swojej pozycji na rynku pracy. Jest to nic innego, jak zarządzanie sobą, jako marką. Dobrze przygotowana strategia personal branding może przynieść niespodziewane efekty. Jednak trzeba pamiętać, aby strategia ta była dobrze przemyślana, starannie przygotowana i przede wszystkim, spójna i autentyczna w odniesieniu do Twojej osoby. Istnieją 3 bardzo istotne kwestie, o których nie możesz zapomnieć podejmując się budowania własnego wizerunku.

 

1. Zwracaj uwagę na to, co publikujesz w Internecie

Zwracaj uwagę na to, co publikujesz w Internecie

 

Wraz z rozwojem nowoczesnej technologii, postępuje rozwój mediów społecznościowych. Z pewnością nie jest Ci obcy Facebook, Twitter, czy Instagram. Zdecydowanie większa ilość użytkowników tych i innych portali to osoby, które wykorzystują profile aktywnie, w końcu po to zakłada się konto. Czy jednak zwracasz uwagę na treści jakie tam publikujesz? Świadomość tego, iż media te wykorzystują również rekruterzy, jest wśród użytkowników coraz większa. Jednak zdarzają się jeszcze przypadki, w których pracodawca widzi zdjęcia bądź treści kandydata, które mogą godzić w wizerunek firmy. I w ten oto sposób, czasami nieświadomie, możesz stracić okazję, by przedstawić bliżej swoją osobę podczas spotkania rekrutacyjnego. Dlatego niezwykle ważne jest dbanie o swój wizerunek, również w Internecie, w którym rekruter, jak każdy, może znaleźć praktycznie wszystko.

 

 

2. Zrób porządki w przestrzeni internetowej 

Aby wzmocnić swoją pozycję na rynku pracy, możesz aktywnie wykorzystać przygotowane w tym celu biznesowe media społecznościowe. W Polsce aktualnie prym wiodą LinkedIn oraz GoldenLine. Tu możesz założyć konto o profesjonalnym charakterze, uzupełnić profil, stworzyć swoje portfolio oraz zbierać referencje, które z pewnością stanowią wartość dodaną w przypadku rozpatrywania Twojej kandydatury. Zanim jednak rozpoczniesz swoje działania w sieci, sprawdź co już na temat Twojej osoby można tam znaleźć. Możesz w tym celu skorzystać z wyszukiwarek internetowych (wg badań Gemius najwięcej, bo aż 93% ruchu w polskiej sieci odbywa się przez Google). Pamiętaj o ustawieniach prywatności na portalach społecznościowych o charakterze towarzyskim. Zdarza się, że nie wiemy o tym, iż ktoś zamieścił nasze zdjęcia z imprezy, które niekoniecznie robią dobre wrażenie na potencjalnym pracodawcy, dlatego warto pamiętać o zabezpieczeniu takich funkcji jak tagowanie.

 

3. Wykorzystuj różne narzędzia do budowania swojego wizerunku

Do zarządzania swoim wizerunkiem możesz wykorzystywać różne środki, najważniejsze jednak jest to, aby były spójne i przede wszystkim autentyczne. To jak wyglądasz, jak mówisz, w jaki sposób działasz, czy pracujesz, jak tworzysz swoje CV, w jaki sposób prowadzisz swojego bloga, jakie treści tam zamieszczasz – wszystko to składa się na Twoją osobistą markę. W przypadku, kiedy dopiero rozpoczynasz strategię budowania swojej marki – rozpocznij od poznania siebie, zbadania swoich mocnych stron, cech i umiejętności. Odpowiedz sobie na jedno zasadnicze pytanie: co wyróżnia mnie od innych i powoduje, że jestem postrzegany jako ktoś wyjątkowy? Na bazie wszystkich zebranych informacji, rozpocznij pracę nad budową i rozwojem swojej osobistej marki.

 

Dagmara Zmarzły

Menedżer ds. Kluczowych Klientów/Koordynator Rekrutacji

Please leave this field empty.

Aplikuj
praca w Polsce
Aplikuj
praca za granicą