Menu Title
x
Menu

Agencja pracy – Jak dobrze wybrać?

 

Decydujesz się na wyjazd zagraniczny w celach zarobkowych, nie chcesz szukać pracy „na własną rękę”, potrzebujesz pewnej oferty i fachowej organizacji wyjazdu – najlepszym wyjściem jest skorzystanie z usług Agencji Pracy, jednakże jak wybrać tę odpowiednią ?

Dobrze, gdy znajomy poleci nam solidnego pośrednika, wówczas wiemy jakich warunków możemy się spodziewać, jeśli jednak nie mamy takiej możliwości często pierwsze kroki kierujemy w stronę Internetu. Tutaj, jednak zaczynają się pierwsze kłopoty – znajdujemy mnóstwo ofert Agencji Pracy, która z nich będzie zarówno korzystna, jak i autentyczna, bez ukrytych pułapek ?

 

 jak dobrze wybrać agencje pracy

 

Postaraj się poznać Agencję!

Pierwszym ważnym krokiem będzie weryfikacja Agencji Pracy w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia, co możesz zrobić klikając w LINK

W wyszukiwarce podane są dane Agencji, nadany jej numer,  a także data założenia – na podstawie tych informacji możemy podjąć kontakt z działem rekrutacji, zajrzeć na stronę internetową, a także zorientować się na ile rzetelna jest wybrana Agencja, sprawdzając np. od ilu lat funkcjonuje na rynku pracy.

 

Wybierz się do siedziby!

Po wirtualnym potwierdzeniu czy Agencja jest zarejestrowana w KRAZ, warto sprawdzić czy i jak funkcjonuje w rzeczywistości – najlepiej udając się do siedziby. Część Agencji prowadzi swoje rekrutacje, jedynie drogą telefoniczną, ale bezpieczniejszym wyjściem – jest spotkanie w biurze.

 

Warunki zatrudnienia – zwracaj uwagę na szczegóły!

Po otrzymaniu propozycji współpracy, dopytaj o szczegółowe warunki zatrudnienia – aby nie pominąć żadnej z ważnych kwestii, zapisz sobie wszystkie pytania. To co jest najistotniejsze to forma umowy oraz moment jej podpisania. Nie decyduj się na wyjazdy zagraniczne bez ważnego kontraktu zawartego przed wyjazdem! 

 

Katarzyna Jabłońska,

Młodszy specjalista ds. rekrutacji

Please leave this field empty.

Aplikuj
praca w Polsce
Aplikuj
praca za granicą