Menu Title
x
Menu

Jak szukać pracy za granicą?

Jak szukać pracy za granicą?

Co jakiś czas media obiega informacja o oszukanych osobach, które miały mieć „załatwioną” pracę za granicą. Osoby takie po przyjeździe dowiadują się, że warunki są daleki od tych które ustalali będąc w Polsce a i umowa, która miała być podpisana na miejscu nie istnieje.

Co zrobić aby ustrzec się takich sytuacji?

Przede wszystkim szukając pracy za granicą należy być ostrożnym. Można popytać wśród znajomych, którzy już pracowali za granicą lub którzy nadal pracują.
Jeżeli nie macie takich osób wśród swoich znajomych polecamy zainteresować się ofertami pracy za granicą jakie mają agencje pracy.

Aktualnie praktycznie każda agencja posiada swoją stronę internetową tj. www.uniapol.pl , na której znajdziecie listę ofert pracy.
Po wybraniu konkretnej oferty możecie przesłać do agencji swoje zgłoszenie i tym samym wziąć udział w rekrutacji.

Skąd jednak wiedzieć, że dana agencja jest uczciwa i mnie nie oszuka?
Przede wszystkim należy sprawdzić czy agencja należy do Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia. Powinna także posiadać certyfikat zezwalający jej na rekrutację na zagraniczne rynki pracy. Agencja Pracy Uniapol posiada aktualnie certyfikaty pozwalające zatrudniać do Niemiec, Francji oraz Belgi.

Będąc na spotkaniu w oddziale firmy należy dokładnie ustalić szczegóły swojej przyszłej pracy oraz przeczytać wszelkie umowy. Agencja Pracy zawsze podpisuje umowę o pracę przed wyjazdem pracownika za granicę.

Please leave this field empty.

Aplikuj
praca w Polsce
Aplikuj
praca za granicą