Menu Title
x
Menu

Praca tymczasowa za granicą – czy miesięczne kontrakty mogą być rentowne dla pracowników?

 

Doskonale wiesz, że zarobki w Polsce wśród specjalistów z różnych dziedzin np. budownictwa bądź przemysłu nie są tak zadowalające jak za granicą. Dlatego postanawiasz wyjechać. Często bez znajomości języka i bez dodatkowej pomocy. Najprostszym sposobem jest praca tymczasowa przez Agencję Pracy. Nastawiasz się na długie kontrakty – przecież zależy Ci na stabilizacji i poczuciu bezpieczeństwa, by zapewnić godny byt rodzinie. A tu nagle rozczarowanie… Rekruterzy dzwonią z propozycjami krótkich kontraktów (tydzień, miesiąc, dwa miesiące). Co wtedy? Czy czekać na lepsze okazje? A może warto spróbować wyjechać na taki okres czasu?

 

Praca tymczasowa za granicą – czy miesięczne kontrakty mogą być rentowne dla pracowników?

Jakie korzyści mogą Cię czekać z wizji krótkich misji?

Samo oczekiwanie na dłuższe kontrakty może trwać miesiącami, może warto w tym czasie pojechać, już pracować, przy tym zdobywać kolejne doświadczenia?

 

Nie bój się! Przecież jesteś fachowcem w swojej dziedzinie, jeśli pracodawca to zauważy, na pewno nie wypuści Cię po miesiącu pracy do domu. A jeśli skończy się praca w danym momencie to upomni się o Ciebie przy następnym zapotrzebowaniu.

 

Owszem może zdarzyć się tak, iż mimo Twych doskonałych umiejętności akurat będzie przestój w pracy, ale wtedy może odezwać się inny pracodawca! Nie zakładaj z góry najgorszego, że nie opłaca się wyjeżdżać skoro to nic pewnego czy dalej będzie praca.

 

Przerwy miedzy kontraktami też mają swoje plusy! Można spędzić w końcu więcej czasu z rodziną, nadrobić zaległości, odwiedzić np. dentystę, na co nigdy nie ma czasu, a może dokończyć remont, który zaczęło się 2 lata wcześniej? A lada dzień znów pojawi się propozycja kontraktu – może już dłuższego?

 

Jeśli raz wyjedziesz, kolejnym razem rekruterzy sami będą dzwonić do Ciebie i ubiegać się, byś znów pojechał. 

 

Ponadto miesięczne kontrakty są przepustką do długiej współpracy czy to z Agencją czy z danym pracodawcą użytkownikiem. To idealny czas, by się wykazać i podtrzymywać swoją motywację na kolejne miesiące. To także tworzenie więzów i zdobywanie cennych kontaktów na przyszłość.

 

Nie obawiaj się pracy tymczasowej oraz tego, że miesiąc czasu to próba pracownika. Tak naprawdę pracodawca już po kilku dniach będzie wiedział, czy chce z Tobą dalej współpracować, dlatego pokaż się z jak najlepszej strony, by faktycznie móc podpisywać kolejne umowy.

 

Mimo największej wady krótkotrwałej delegacji jaką jest niepewność o pracę w kolejnych miesiącach, mamy nadzieję, że przedstawione zalety pomogą Ci podjąć właściwą decyzję przy propozycji pracy tymczasowej na miesięczny okres czasu.

 

 Joanna Woźniak,

Młodszy specjalista ds. rekrutacji

 

 

Please leave this field empty.

Aplikuj
praca w Polsce
Aplikuj
praca za granicą