Menu Title
x
Menu

Pracownicy z Ukrainy odpowiedzią na potrzeby polskich firm?

 

Pracownicy z ukrainy

 

Szacuje się, że w Polsce przebywa już ok 1,5 mln cudzoziemców. Z najnowszych badań Agencji Pracy wnika, że już 4 na 10 firm, chcąc obsadzić zalegające wakaty, będzie sięgać po kandydatów z Ukrainy.

 

 

Z badań wynika również, że pracowników z Ukrainy będą poszukiwały duże przedsiębiorstwa, zakłady produkcyjne i fabryki. Firmy, które zatrudniają więcej niż 250 osób, nierzadko będą posługiwać się Agencjami Pracy podczas masowych rekrutacji.

Sąsiedzi zza wschodniej granicy najchętniej zatrudniani są w branży HO-RE-CA, budownictwie, transporcie, oraz w przetwórstwie przemysłowym. Ponieważ trend napływu Kandydatów z Ukrainy dopiero się zaczyna, pracownicy zza Buga są chętnie zatrudniani i znani ze swojej pracowitości.

 

 

Jak znaleźć dobrych Kandydatów?

Zamieszczenie ogłoszenia i zatrudnienie Pracownika to połowa sukcesu. Znalezienie dobrego i nierzadko wykwalifikowanego Pracownika wymaga znacznie więcej wysiłku. A jeszcze więcej pracy wymaga znalezienie większej liczby pracowników. Pracownicy natomiast, jak wszyscy chcą się rozwijać i tu w grę wchodzi nieunikniona rotacja na stanowiskach, tym bardziej na stanowiskach niższego szczebla. Dlatego obecnie Pracodawcy coraz częściej posługują się wyspecjalizowanymi Agencjami Pracy, które bezbłędnie zajmują się procedurami i formalnościami, pomagają w znalezieniu zakwaterowania oraz w logistyce. W szeregach Agencji często pracują Koordynatorzy mówiący po ukraińsku, aby procedura zatrudnienia była jeszcze bardziej komfortowa.

 

 Jak przebiega proces rekrutacji?

Po skontaktowaniu się z Agencją Pracy Tymczasowej oraz określeniu naszego zapotrzebowania, zazwyczaj dostajemy szybką kalkulację oraz plan rekrutacji pracowników. Agencja pozyskuje pracownika i tym samym staje się dla niego pracodawcą. Jest odpowiedzialna za zatrudnienie oraz późniejsze prowadzenie spraw kadrowo-płacowych pracownika, który trafia na wskazane stanowisko oraz na określony czas do miejsca oddelegowania (Klienta). Po wstępnej selekcji cv oraz rekrutacji, Agencje zapewniają również pełną logistykę (Ukraina – Polska – siedziba Klienta), a także pomoc w zakwaterowaniu, natomiast po zatrudnieniu , także organizację spraw urzędowych i kadrowych, administrację kontaktu. Wszystko odbywa się szybko, sprawnie i przede wszystkim zdalnie.

Please leave this field empty.

Aplikuj
praca w Polsce
Aplikuj
praca za granicą