Menu Title
x
Menu

Uniapol w 51 Rajdzie Barbórka 2013

 

W 51 Rajdzie Barbórka 2013 udział wzięło 96 załóg, by – jak co roku -  tradycyjnie zakończyć sezon rajdowy w Warszawie. Zawodników i kibiców uraczono dwoma dniami rywalizacji z finałem na legendarnej Karowej. Cieszymy się, że mieliśmy sposobność dołożyć swoją cegiełkę do tego spektakularnego widowiska.

 

Firma Uniapol była jednym ze sponsorów załogi samochodu Mitsubishi Lancer Evo X,R4 – kierowca Dominykas Butvilas (pilotowany przez Renatas Vaitkevicius) młody i utalentowany zawodnik dał popis swoich możliwości. Ci, którzy mieli okazję śledzić przebieg rajdu, z pewnością potwierdzą, że była to nie lada uczta dla oka.

 

Dominykas Butvilas - 24-latek z Wilna jest aktualnym mistrzem Litwy w klasie 2. W poprzednim sezonie zajął 11 miejsce w Rajdzie Polski, w listopadzie 2013 jeździł z SPRT na Torze Kielce. W 51 Rajdzie Barbórka wywalczył sobie 22 pozycję (czas: 15:08,68 z różnica względem I miejsca: 01:49,91)

 

Nie każdy z nas jest fanem motoryzacji czy wyścigów samochodowych, dlatego dla niewtajemniczonych niżej przygotowaliśmy kilka słów na temat w/w rajdu.

 

Rajd Barbórka – Ogólnopolskie Kryterium Asów – to rajd samochodowy, rozgrywany corocznie na początku grudnia, pierwsza edycja odbyła się w 1964 roku. Rajd nie jest zaliczany do żadnej sezonowej klasyfikacji a jest raczej krótkim rajdem, który składa się z kilku odcinków specjalnych i kilkunastu kilometrów oesowych. Impreza odbywa się w Warszawie, między innymi na Żeraniu, czy Bemowie, a finalny odcinek Karowa rozgrywany jest w centrum miasta na ulicy Karowej. Do finałowego odcinka na ulicy Karowej, kwalifikuje się tylko czołówka rajdu, jednak odbywają się tam także przejazdy pokazowe zaproszonych gości w roli kierowcy, bądź pilota. Barbórka jest symbolicznym zakończeniem sezonu sportów motorowych w Polsce. W rajdzie biorą udział nie tylko kierowcy rajdowi, ale także kierowcy wyścigowi oraz rallycrossowi. Jest to bardzo prestiżowa impreza, w której startują najlepsi polscy, a często także zagraniczni kierowcy. Jako, że rajd nie jest zaliczany do cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski, możliwy jest udział samochodów klasy WRC, co zwiększa atrakcyjność widowiska.

 

Czekamy na więcej tego typu emocji!

 

 

Please leave this field empty.

Aplikuj
praca w Polsce
Aplikuj
praca za granicą